Herní počítač, který vás finančně nezruinuje

Ještě relativně nedávno, pokud jste chtěli hrát hry s kvalitní grafikou na plné detaily, museli jste doma vlastnit buďto super výkonný herní počítač, nebo některou z těch nejlepších konzolí. A obé nestojí zrovna malé peníze, alespoň doteď. Konzole sice platí obecně za levnější nežli počítače, ale na druhou stranu jde na nich zase hrát jen hry, navíc ne vždy v odpovídající kvalitě. Hry sice vypadají dobře, ale nejsou zrovna nejplynulejší. PlayStation i Xbox mají uzamknuté FPS na hodnotě 30 a jen málokdy se dostane přes tuto hodnotu. Na dobrém počítači můžete hrát i na 60 FPS, ale musíte mít odpovídající hardware. Ten si ale můžete v současnosti pořídit za daleko menší peníze než v minulosti.
sestavení počítače
Základem každého počítače je procesor. Ten řídí úplně vše a je naprosto stěžejní součástí celé stroje. Bez něj nic nerozjedete. Chcete-li ušetřit a zároveň se pustit do pořádné pařby, zvolte si nejnovější model AMD jménem Ryzen 5 3600. Jedná se o špičkový procesor, který disponuje šesti jádry a dvanácti vlákny. Je tedy dostatečně rychlý na to, aby se vám na něm podařilo rozjet prakticky cokoliv, a to nejen herní tituly, ale rovněž i jiné typy náročnějších programů. Konkurence v podobě Intelu nenabízí v této cenové relaci nic, co by se svým výkonem mohlo novému Ryzenu jen přiblížit. Jejich adekvátně kvalitní procesor stojí zhruba o čtyři tisíce více, což už není zrovna zanedbatelná částka.
závislák na hry
Procesor je jedna věc, tou druhou je pak grafická karta. Jestli špičkový procesor stojí něco okolo pěti tisíc, tak špičková karta je zhruba třikrát dražší. Ano, tento druh počítačových komponentů je skutečně velice drahý, zvláště to pak platí v případě, že toužíte po opravdové herní mašině. Na tomto poli se utkávají v podstatě jen dvě společnosti – AMD a Nvidia. Obě nabízejí takřka totožný výkon jen s tím rozdílem, že nové grafiky od Nvidie umí speciální odrazy. Ovšem za jejich karty si připlatíte zhruba dva tisíce korun.
 

About the Author

You may also like these

No Related Post