Rubriky
Děti

Rodiče

Jeden z nejkrásnějších pocitů je, když se vám narodí potomek a vstoupí do vašeho života. Cesta od té doby se stává cestou plnou zkušeností a učení. Rodičovství je jednou z takových lekcí, které žádná škola, učitel ani člověk nemůže naučit. Učíme se pouze, když jsme v něm, a zažíváme to den za dnem, čas za časem. Někdy se cítíme vyčerpaní a někdy je blaženost nevysvětlitelná. Zdá se, že všechny ty bezesné noci stojí za to, zatímco očekávání, kolik dalších s námi ještě kráčí.

m

Porozumět svému dítěti je jednou z nejdůležitějších věcí, které se člověk musí jako rodič naučit. Je velmi užitečné, abyste se stali efektivními při vedení a péči o vaše dítě, když roste a dospívá. Musíte mít na paměti, že vaše dítě má jedinečný osobnostní rys, který zůstává konzistentní po celý život. Být zodpovědným rodičem je těžké, zvláště v dnešní době, kdy rodiče tráví více času prací než se svými dětmi. Je obtížné dosáhnout kvalitního času, když se snažíte žonglovat svůj čas mezi firemním životem a rodičovstvím. Jen málo lidí dosáhne úspěchu v rodičovství a to by mohlo být z vaší strany frustrující. Porozumění svému dítěti je jedním z účinných způsobů, jak se stát úspěšným v umění rodičovství.

Jedním ze způsobů, jak můžete svému dítěti porozumět, je pozorovat ho, jak spí, jí nebo hraje. Hledejte konzistentní rysy. Jaké aktivity mají nejraději? Je pro ně přizpůsobení se změnám snadné nebo potřebují čas, aby se s těmito věcmi seznámili? Tyto věci jsou normálními vlastnostmi dítěte a vaše dítě nemusí být výjimkou.

m

Je v povaze každého rodiče vidět své děti způsobem, který většina ostatních nevidí. V některých případech nošení růžových brýlí prospívá sebevědomí rodičů i dětí. Různé studie prokázaly, že děti se naučí více pozorováním a prožíváním světa než naučenými slovy. Zodpovědní rodiče poskytují svým dětem správné příklady a chování, ze kterých se mohou učit.

Rubriky
Děti

Nepodceňujte alergii

Už v útlém dětství se alergie dostaví a to v mnoha podobách. Náznaky mohou být různé, pšikáni, časté spouštění nosního hlenu, nebo slzení očí. Ať už u svého dítěte pozorujete některé s těchto příznaku, měli byste vyhledat odbornou pomoc a začít tak s léčením. Základem je samozřejmě prevence.
pylová sezóna
Velkou roli zde hraje to, že dnešní děti už nejsou tak zvyklé na prostředí venku. Většina městských dětí sedí doma a nemají styk s přírodou, čímž alergii napomáhají. V české republice je přes dvacet procent alergiků a to ne pouze u dětí ale i středních a vyšších vrstvách. Alergie si zkrátka nevybírá, přijde náhle a může postihnout každého.
Příčiny alergie jsou různé, může na to mít vliv genetika, očkování nebo různé léky, ovzduší kde žijete nebo například jak moc dbáte na hygienu. Alergie může mít různé podoby, nejčastější bývá respirační alergie, to jsou trávy, pily, roztoči a další. Dále jsou horší alergie a to například na látku, potraviny a třeba bodnutí od sršně, včely a podobně.
Buďte vždy o krok na před, pokud zjistíte, že má vaše dítě nějaké náznaky, navštivte dětského lékaře, nebo přímo alergologii. Na místě Vás vyšetří, udělají odběry krve nebo kožní testy, nic se nesmí podcenit, je dobré u dětí alergii zarazit už v zárodku. Alergie, však nemusí být odstraněna na vždy, i po vyléčení se může stále vracet, je proto dobré být furt ve střehu.
náznaky alergie
Prášky proti alergii – Analergin, Zyrtec, Xyzal, Claritine,
Existují i prášky na doporučení od lékaře, nenechte se však zmást, většina těchto prášku je na jedno brdo. Takže ať už si koupíte v lékárně jakýkoliv, nejspíše bude mít stejné účinky.
U dítěte se může projevit alergie, už v útlém věku, a popřípadě, že se zjistí, že problémem je například Váš domácí mazlíček, zkrátka Vás bude muset opustit. Lepší je mít dítě zdravé, než zdravou kočku, proto buďte obezřetní a nenechte zajít alergii moc daleko, dítě je vždy na prvním místě.

Rubriky
Děti

Dopřejte svým dětem zdravý pohyb na vzduchu

V dnešní moderní době je někdy trochu problém dostat naše děti ven od počítačů a televizí. Je pravdou, že dnešní děti už se neumí tak zabavit jako dříve my a spoust a jich tvrdí, že se venku nudí. Tak jim pořiďte dokonalou venkovní zábavu, díky které se jim nejen bude chtít zase chodit ven a trávit čas na čerstvém vzduchu, ale která také bude prospěšná jejich zdraví a fyzické kondici.

tři holčičky, zahrada, trampolína

Ano, tvrdí se, že skákání je velmi zdravým a tělu prospěšným pohybem. S právě bezpečně a skvěle si zaskákat můžete na trampolíně 305 cm, kterou naleznete v naší široké nabídce. Tato zábava se stává čím dál více rozšířenější. Dnes už najdete trampolínu na každé druhé zahradě rodinného domu. Chcete přece, aby Vaše děti trávily více času venku na vzduchu, než aby byly zavřené doma u televize? No a díky této zábavě budou raději poskakovat venku než sedět doma.

Trampolína 305 cm je jednou z variant, které Vám u nás nabízíme. Samozřejmě, že pokud chcete jiný rozměr, můžeme Vám také vyhovět. Je důležité vědět, kolik místa na zahradě máte, také kolik osob ji asi bude využívat a pak už si ji jen vybrat z naší široké nabídky. Najdete zde několik různých rozměrů, barev a také provedení. Stačí si jen vybrat podle Vašich představ a přání.

trampolína, ochranná síť

Samozřejmě všechny naše trampolíny v základu obsahují také ochrannou síť, bezpečnostní ochranný límec na pružiny a samozřejmostí jsou kvalitní celokovové schůdky. Naše trampolíny 305 cm jsou velmi bezpečnou zábavou pro Vaše děti a hlavně jsou všechny certifikované a vyrobené z kvalitních pevných materiálů, které Vám vydrží sloužit po dlouhá léta. Také můžete využít naší nabídky a dokoupit si doplňky v podobě krycí plachty a podobně.