Rubriky
Technika

Mnoho techniky

Technika a další technické věci jsou tady mezi námi. A vy si je možná ani neuvědomujete nebo o nich ani nevíte, ale věřte mi, že takových technických věcí a vynálezů je tady opravdu více než dost. Taky si vzpomínám na moje rodiče, kteří mi říkali, že prý za chvilku bude tolik techniky, že ani nebude tolik lidí na planetě. Vůbec sice nevím, jak přesně to mysleli, ale i takhle už jim nyní dávám za pravdu, protože techniky kolem nás je opravdu až moc. A někdy si opravdu říkám, že je to asi zbytečné, protože taková technika, jakou máme dnes je opravdu možná až zbytečná. Proč potřebujeme tolik typů a druhů mobilních telefonů? To samé bych mohla říct taky o notebooků anebo tabletech a taky televizi. Copak by nestačily třeba jenom tři čtyři druhy televize? A třeba pět druhů mobilních telefonů? Proč jich musí být tolik.

Technika může vypadat i takto.

Vůbec na tohle si nedokážu odpovědět. A když jsem se ptala někoho, kdo by to měl vědět, tak jenom pokrčil rameny. A mně je sice samozřejmě jasné, že tolik typů a druhů technik je tady od toho, aby lidé neutráceli peníze a ekonomika měla stále dost peněz. Tohle je nad slunce jasné. Protože kdyby lidé nekupovali všelijaké technické novinky a vymoženosti, tak by samozřejmě nebylo tolik druhů a typů techniky. Protože pokud je po něčem samozřejmě sháňka, tak se to samozřejmě výrobce snaží taky toho co nejvíce vyrobit. A někdy si myslím, že lidé jdou spíše po kvantitě než po kvalitě.

Technika je skvělá i v počítači.

Tohle ale už je na každém, k čemu dá přednost. Je opravdu mnoho druhů a typů techniky, že někdy jde spíše už o kvantitu než opravu kvalitu. Když to ale tak vezmu, tak je samozřejmě opravdu na každém z nás, čemu dáme samozřejmě přednost. Někomu stačí úplně obyčejná technika, někdo ale touží po novinkách a je mu absolutně jedno, kolik peněz tohle všechno stálo. Já jsem takový zlatý střed. 

Rubriky
Technika

Proč jde v současné době technologie tak rychle kupředu?

Jistě jste si i vy všimli, že společnosti dnes chrlí nové a stále dokonalejší technologie prakticky každý den. Dnes máme běžně k dispozici věci, o kterých by se nám ještě před několika lety ani nesnilo. Typickým příkladem jsou zde automobily či mobilní telefony, kdy obojí má stále více funkcí. Samozřejmě se můžeme ptát, co za tímto rychlým vývojem stojí. Jak už tomu tak bývá, faktorů je zde hned několik, a všechny dohromady vytváří podmínky, které podporují takovýto rychlý rozvoj technologií.

 

relativní novinka - nákup přes internet

 

Jednou z nich je rozvoj konzumní společnosti. To firmy motivuje k tomu, aby vyráběly produkty s krátkou životností nebo takové, které rychle zastarávají. Tím přimějí zákazníky, aby si častěji kupovali nový, čímž se jim zvyšuje zisk.

 

Platí zde však, že každý nový model by měl mít alespoň nějaké vylepšení oproti předchozímu, takže zákazník bude mít důvod si jej i přes vyšší cenu koupit. Proto jsou peníze investovány do výzkumu a vývoje, kdy se snaží daný výrobek alespoň o něco málo vylepšit. A když těchto malých vylepšení přidáte postupem času spoustu, najednou máte něco, co by předtím bylo prakticky nepředstavitelné.

 

To ovšem není jediný důvod. Také je tu fakt, že máme mnoho na čem stavět. Navíc nám s tím mohou pomoci i počítače, které dnes dokáží věci, o kterých by se nám ještě před dvaceti lety ani nesnilo. Díky nim je možné snadno vyřešit problémy, které by člověk sám nezvládl.

 

poslední výkřik techniky - chytrý mobilní telefon

 

Otázkou však je, zda současná situace nepřináší také své specifické problémy. A je pravdou, že skutečně narážíme na některé překážky, které v důsledku toho vznikají. Tou největší z nich je problém především u starších lidí držet krok s tímto vývojem. Ti se pak často cítí ztraceni, neboť svět kolem nich jim najednou nedává smysl.

 

Proto by mělo být základním cílem najít rovnováhu mezi přinášením nových technologií na trh a tempem, kterým jej jsou schopni naši starší spoluobčané přijímat. Koneckonců, většina z nich si ohledy rozhodně zaslouží.

Rubriky
Technika

Jakmile ji vyzkoušíte, přiroste vám k srdci

Skvělou novinkou, která k nám doputovala poměrně nedávno až z daleké Asie je úniková hra. A vůbec se nelze divit tomu, že se tato zábava dostala z Japonska až k nám. Jedná se o kratochvíli na úrovni, kterou ocení nejen hráči počítačových únikových her, ale také mnozí jiní nadšenci ze všech věkových kategorií.

barevná fantazie

Virtuální realita převedená do skutečnosti

Námět pro únikové hry vzešel z oblíbených počítačových her, kde má člověk za úkol vyřešit v omezeném čase nějakou záhadu, aby se dostal pryč ze svého vězení, z nějaké místnosti, ze sklepení, a tak podobně. A osvobodí se až poté, kdy najde řešení nějaké série hlavolamů a posbírá všechny potřebné indicie.
Reálné provedení této hry naživo není o nic méně atraktivní, a to zdaleka nejen pro ty, kdo fandí počítačům a virtuální realitě. V únikové hře se shlédne každý, koho alespoň trochu přitahuje napětí, řešení hlavolamů, týmová práce, dobrodružství či tajemno. A přesně toto vše vás může potkat, pokud se rozhodnete takovou nevšední zábavu vyzkoušet. Díky její oblíbenosti už nemusíte chodit daleko. Místa, kde si lze únikovou hru zahrát už naleznete téměř v každém větším městě. A cena vstupu na zhruba hodinovou akci je více než příznivá.

pohádková místnost

Nadšenců stále přibývá, a to ve všech generacích

Stačí tedy oslovit své přátele anebo rodinu a společně jít do toho. Můžete si být jisti tím, že vás to chytne a rozhodně nezůstanete u jedné návštěvy. I proto je vstupenka na takovou akci rovněž skvělým dárkem pro všechny vaše blízké, kteří preferují aktivní trávení volného času, rádi se přitom pobaví, nažhaví své mozkové závity, a chybět nebude ani oblíbená dávka napětí, která je právě nezbytnou a vyhledávanou ingrediencí únikových her. Dobrou zprávou pro majitele firem a zaměstnavatele, kteří plánují teambuildingové akce je, že takovou akci lze skvěle využít také pro utužení pracovního kolektivu a vaši zaměstnanci budou nadšení.