Nepodceňujte alergii

Už v útlém dětství se alergie dostaví a to v mnoha podobách. Náznaky mohou být různé, pšikáni, časté spouštění nosního hlenu, nebo slzení očí. Ať už u svého dítěte pozorujete některé s těchto příznaku, měli byste vyhledat odbornou pomoc a začít tak s léčením. Základem je samozřejmě prevence.
pylová sezóna
Velkou roli zde hraje to, že dnešní děti už nejsou tak zvyklé na prostředí venku. Většina městských dětí sedí doma a nemají styk s přírodou, čímž alergii napomáhají. V české republice je přes dvacet procent alergiků a to ne pouze u dětí ale i středních a vyšších vrstvách. Alergie si zkrátka nevybírá, přijde náhle a může postihnout každého.
Příčiny alergie jsou různé, může na to mít vliv genetika, očkování nebo různé léky, ovzduší kde žijete nebo například jak moc dbáte na hygienu. Alergie může mít různé podoby, nejčastější bývá respirační alergie, to jsou trávy, pily, roztoči a další. Dále jsou horší alergie a to například na látku, potraviny a třeba bodnutí od sršně, včely a podobně.
Buďte vždy o krok na před, pokud zjistíte, že má vaše dítě nějaké náznaky, navštivte dětského lékaře, nebo přímo alergologii. Na místě Vás vyšetří, udělají odběry krve nebo kožní testy, nic se nesmí podcenit, je dobré u dětí alergii zarazit už v zárodku. Alergie, však nemusí být odstraněna na vždy, i po vyléčení se může stále vracet, je proto dobré být furt ve střehu.
náznaky alergie
Prášky proti alergii – Analergin, Zyrtec, Xyzal, Claritine,
Existují i prášky na doporučení od lékaře, nenechte se však zmást, většina těchto prášku je na jedno brdo. Takže ať už si koupíte v lékárně jakýkoliv, nejspíše bude mít stejné účinky.
U dítěte se může projevit alergie, už v útlém věku, a popřípadě, že se zjistí, že problémem je například Váš domácí mazlíček, zkrátka Vás bude muset opustit. Lepší je mít dítě zdravé, než zdravou kočku, proto buďte obezřetní a nenechte zajít alergii moc daleko, dítě je vždy na prvním místě.

About the Author

You may also like these