Vybíráme vhodný dárek pro dítě – co vzít v úvahu, abyste se skutečně trefili

Může se zdát, že vybrat vhodný dárek pro dítě není nic komplikovaného. Jenže naše děti většinou už všechno mají a trefit se tak do černého, může být dřina.

Vybíráme vhodný dárek pro dítě – co vzít v úvahu, abyste se skutečně trefili

Dnešní děti obvykle mají všechno a ještě něco navíc. Děti sice chtějí vždycky něco nového, co mají jejich kamarádi nebo co vidí v reklamách v televizi, ale většinou jde jen o podobné věci tomu, co už doma dávno mají. Zanedlouho tu ale máme Vánoce a je tu tak opět doba, kdy je potřeba vybrat pro děti ten správný dárek, který potěší. Jak dárek vybrat a podle čeho se orientovat?

pexels-photo-4484788

Věk dítěte hraje zásadní roli

Jistě, druh dárku vybíráme v první řadě podle toho, jak je naše dítě staré. U starších dětí je volba povětšinou předem jasná, děti milují elektroniku a nejnovější vychytávky. Může to být ale i sportovní vybavení nebo něco praktického, co ocení. Obecně děti asi příliš nepotěšíme oblečením a takzvanými měkkými dárky, což je jasné. Dítě chce najít pod stromečkem něco pro zábavu a ne něco, co potřebuje a my bychom mu to stejně museli dříve nebo později koupit. U menších dětí je výběr sice široký, jenže při hlubším zkoumání vlastně přijdeme na to, že většina dárků je jen obdoba toho, co doma dítě už má.

pexels-photo-1422673

Co dítě skutečně baví a zajímá

Jistě, cílem je zjistit od samotného dítěte, co by si skutečně nejvíce přálo. Když ho ale chceme mile překvapit, můžeme se orientovat podle toho, co dítě zajímá, co ho baví a těší. Pak už dárek lehce přizpůsobíme i věku dítěte. Některé děti jsou kreativní a výtvarně nadané, v tomto případě budeme mít jasno. Pokud dítě našlo zálibu v hudbě, bude nejlepším dárkem něco s hudební tématikou, například dětská tahací harmonika, která nadchne nejednoho malého umělce. Děti se zálibou ve sportu asi taky budeme vědět čím potěšit. Vždyť sami své děti známe nejlépe.

Obecné dárky, kterými nic nezkazíme

Nic určitě nepokazíme ani obecně známými hračkami jako jsou autíčka pro kluky a panenky pro holky. Děti určitě zaujmou i společenské hry, které už dávno neznamenají jen, že se bude hrát, Člověče, nezlob se nebo Černý Petr. Dnešní hry jsou mnohem propracovanější a děti dokážou zabavit i na dlouhé hodiny. Pořád lepší, než darovat věc, na kterou dítě lehce zapomene.

Zkuste letos pod stromečkem své dítko potěšit něčím neobvyklým a originálním.

About the Author

You may also like these