Chcete čistou a vyživenou pleť? Pak následujte tyto triky!

Musíte ale vědět, které potraviny a které různé ingredience jsou prospěšné pleti, a které jí mohou spíše ublížit. Musíte také vědět, jak postupovat při pleťové masce, abyste si neublížila ještě více.
dlouhé náušnice
VĚŘTE MEDU
Med je jednou z nejlepších ingrediencí, které můžete své pokožce dopřát. Med je totiž antiseptický a prozánětlivý, takže ho rozhodně na svou pleť aplikovat můžete. Pokud je vaše pleť hodně rozdrážděná a červená, nejspíš je nejlepší aplikovat na svou pleť právě med. Je dobré ho s některými dalšími ingrediencemi smíchat, ale také ho můžete na tvář nanést samotný.

VÍTE O ÚČINCÍCH OVESNÝCH VLOČEK?
Pokud trpíte na citlivou pleť, nejspíš není peeling úplně ta nejlepší volba pro vaši pleť. Nejspíš vás peeling ještě více rozdráždí a zanechá vaši pokožku nezacelenou. Pokud máte doma ovesné vločky a trochu medu, smíchejte je buď s medem, nebo s jogurtem. Potom směs nanášejte na pokožku v jemných kruzích. Snaže se ji jakoby zatlačovat do pokožky, ne ale příliš. Až budete mít pocit, že to stačí, smyjte zbytky směsi teplou vodou.
příprava masky
JOGURT MÁ POZITIVNÍ ÚČINKY NA PLEŤ
Jogurt, tedy obyčejný bílý kysaný jogurt, je nejlepší na podrážděnou pokožku. Zchladí ji, ale také příjemně hydratuje, takže je poté vláčná. Zmizí po ní i zčervenalá místa. Nejlepší na jogurtu je, že ho můžete použít n mastnou i suchou pokožku. Poté jej opláchněte tepou vodou.

MLÉKO NENÍ ŠPATNÉ
Mnoho lidí tvrdí, že mléko je sice špatné pro naši pokožku, ale nemůžete brát všechno, co si přečtete na internetu, doslova. Namočte do mléka měkkou žínku a přikládejte na tvář.

KOKOSOVÝ OLEJ
Tento olej je momentálně na vrcholu své slávy, jelikož je možné ho používat na cokoli. Stejně tak i na tvář namísto pleťové masky. Pořádně pleť vyživí a dodá jí tak potřebné minerály. Navíc působí na pokožku chladivě, což oceníte hlavně v létě.

About the Author

You may also like these

No Related Post