Voda v bazénu stále jako nová

Vypadá to jako malá bójka, která se vám poklidně pohupuje na hladině vašeho bazénu. Oproti bójce, která má informovat kapitány o různých důležitých věcech, má však docela jinou funkci. Je tu proto, aby usnadnila udržování bazénové vody v perfektním stavu. Do této pomůcky se totiž vloží bazénová chemie a pak už se nemusíte prakticky o nic starat. Pracuje tedy jako dávkovač chlóru. Právě tím, jak do ní naráží vítr a drobné vlnky, vychází z ní optimální množství účinných látek.

focení pod vodou

  • Jestliže je vítr silnější, může se stát, že naši bójku odfoukne ke straně a ona pak svou funkci neplní na sto procent.
  • Je tedy možné ji zajistit tím, že ji přivážeme.
  • Proto má některý plovák do bazénu instalované očko.
  • Jestliže je bazén právě aktivně využíván, většinou se tato pomůcka na dobu koupání vyndá.

Jednoduché, ale účinné

Plovák je pomůcka velice praktická. Pokud bychom vhodili tablety s aktivním chlórem přímo na podlahu bazénu, pak bychom už po několika dnech zjistili, že se nám tvoří na dně nehezké skvrny. Nedoporučuje se ani to, aby se chemie vkládala přímo do skimmeru.

  • Toto zařízení napomáhá odvodu vody z bazénu do okruhu filtrace.
  • Je připevněno na stěně bazénu a bývá vybaveno košíkem pro zachycení hrubších nečistot.

letní soumrak

Výrobci nedoporučují vkládat tablety do skimmeru z důvodu rychlejšího rozpouštění. Právě při zapnuté filtraci by se tableta rozpustila příliš brzy a pokud bychom ji vypnuli, tak by se aktivní látky udržovaly na jednom místě. Větší koncentrace aktivního chloru kyslíku nebo bromu by mohly poškodit plastové části, ze kterých se skládá bazénová technologie.

  • Plováky se vyrábějí v různých velikostech, a tudíž i kapacitách. Nejmenší pojme dvacet gramů bazénové chemie a největší až dvě stě.

Tyto dávkovače bazénové chemie jsou vyrobeny z kvalitního plastu, který odolá působení aktivních látek.

About the Author

You may also like these