Rady, jak vybrat správnou postel a matraci

Výběr té správné postele a matrace je důležitý pro udržení zdravý a načerpání nových sil do druhého dne. Samozřejmě se nejdříve musíte rozhodnout, jestli si pořídíte jednolůžkovou postel, dvojlůžkovou postel, či palandu. K dvoulůžkové posteli není asi nutné žádné větší vysvětlení. Jednolůžko se hodí prakticky kamkoliv, dá se použít i místo gauče. Palandy se nejlépe hodí do dětského pokoje, ale v tomto pokoji by měly být dvě děti, samozřejmě, tedy pokud kupujete palandu.
nepořádek v ložnici.jpg
Musíte brát zásadní ohled na to, jakou nosnost má Vámi vybraná postel, navíc byste měli mít v této nosnosti i rezervu, přibližně tak pět kilogramů, pro období Vánoc. Protože neexistuje větší peklo, hlavně pro ostatní nocležníky, jako je při každém sebemenším pohybu vrzající, až kvílející postel. Proto je lepší si koupit pevnější postel, abyste zabránili podobným nepříjemnostem. Dále velkou výhodou postelí je úložný prostor, který se vždycky hodí, například pro sezónní oblečení, rodinná alba, staré sešity nebo jiné méně používané věci. Rošt není radno podceňovat, vždy se ujistěte, že je kvalitní a případně neklouzavá, abyste nezažili nepříjemné probuzení. Ale je nutné se taky zamyslet nad matrací. Pro muže se obecně většinou hodí tvrdší matrace, naopak ženám bývává doporučeno spát na měkčích matracích. Nicméně, výběr je jen na Vás.
rozečtená kniha.jpg
Pokud jste alergik, rozhodně doporučuji hypoalergení matraci, která by Vám měla zajistit zdravější spánek. Nicméně je nutné si uvědomit, že sebelepší hypoalergení matrace je k ničemu, když se často nepřevléká povlečení! Proto dbejte na to, abyste měli vždy čisté povlečení, je doporučeno měnit jednou týdně, aby byla efektivita matrace co největší, v případě, že jste alergik. Ale ložnice jako celek není jen o posteli, ale také o dalším nábytku, jako jsou skříně, knihovny, stůl, křeslo a tak dále.

About the Author

You may also like these

No Related Post