Opravdu víte, co dělá Vaše ratolest na počítači nebo telefonu?

Žijeme v době, když už malé děti umí ovládat telefony i notebooky. První mobily dostávají už v první třídě a nechtějí si ani hrát se spolužáky v družině, ale chtějí pokořit rekord v té nejlepší hře na světě Minecraft. Na každé rodinné oslavě ti nejmladší vytáhnou mobil a paří celou dobu, zatímco se ostatní baví. Dnešní mládež už se neumí bavit. Ne reálně, pouze přes sociální sítě.
zírání do tabletu
Sdílení své polohy
Co často vidím na Instagramu, na Facebooku a ostatních sociálních sítích je sdílení své polohy nebo při nejlepším video, kde mladí říkají „Nyní jsme v Praze na Václavském náměstí, přijď za námi“. Nemyslíte, že je to docela děsivé? Oni si neuvědomují, že je může sledovat nějaký úchyl a opravdu za nimi může přijet tam, kde říkají, že jsou. O tom, co může následovat se asi nemusím ani zmiňovat. Určitě vysvětlete svému puberťákovi, že to z bezpečnostních důvodů není dobrý nápad. Mému bratranci to doma kázali mnohokrát, bohužel často bez významu.
Konverzace s cizími lidmi
Nikdy nevíte, s kým si Váš prcek píše, možná byste to jednou za čas měli kontrolovat. Mnoho pedofilů totiž ví, jak na svou cílovou skupinu působit nejlépe. Mohou se vydávat za někoho známého, mohou psát, že jsou „desetileté kamarádky“ a snaží se získat nahé fotografie Vašeho dítěte. Nebo také jej mohou lákat ven, se seznámit.
holčička na klíně
Můj vzor Youtuber
Velkým hitem mezi puberťáky jsou Youtubeři a jejich videa. Mnoho mladých sleduje sprostá videa nebo videa, která nabádají ke špatným činnostem. Ne všichni Youtubeři totiž myslí na to, že velkou sledovanost mají právě díky dětem a nechovají se úplně morálně. Taky byste se mohli Vašeho potomka zeptat, zda náhodou nenahrává videa na Youtube. Můj již zmiňovaný bratranec má na svém kanále přes 20 videí, kde hraje hru a komentuje jí. Celá rodina se nad tím skvěle baví.
Puberťáci si myslí, že jsou neohroženi, naopak my dospělí bychom si měli uvědomovat, že na internetu číhá jedna past za druhou. Hlídejte své potomky, co na internetu a v online světě dělají.

About the Author

You may also like these

No Related Post