Jak omezit pití alkoholu

Doma žádné zásoby

Důkladně prohledejte celý dům. Našli jste větší zásobu alkoholických nápojů? Pamatujte na to, že pokud máte doma více lahví, může vás to svádět k pití. A je úplně jedno, že jste lahev kupovali s úmyslem otevřít ji až na bratrovy kulatiny. Když budete chtít, příležitost si vždy najdete. Čili nejlepší řešení je, neskladovat doma žádný alkohol nebo jen minimální množství.

Pijte pomalu

Jste-li ve společnosti, začněte nejdříve nealkoholickým nápojem. Tím uhasíte žízeň a následnou sklenku nevypijete tak rychle. I tak ji ale prokládejte doušky vody.

Tip: najděte si u stolu parťáka, který pije velmi pomalu a držte s ním krok

alkohol

Nezapomínejte na jídlo

Než začnete pít, najezte se. S plným žaludkem budete pít méně. 

Tip: během popíjení se vyhněte slaným pochoutkám jako jsou například brambůrky, po nich byste měli ještě větší žízeň a o to častěji sáhli po skleničce

Namíchejte si originální drink

Nařeďte si svůj drink. Přimíchejte sodu do vína nebo Sprite do vína. Buďte kreativní a zkuste si vymyslet svoji kombinaci.

Běžte na procházku

Mezi každým dalším drinkem si dejte pauzu. Běžte se vyvětrat na čerstvý vzduch. Váš organismus tak bude mít čas na to se s alkoholem vypořádat.

pivo

2 dny v týdnu nepijte

Vyhraďte si 2 dny v týdnu, kdy nebudete pít vůbec žádný alkohol. Pozorujte během těchto dnů, jak se cítíte psychicky i fyzicky. Pokud zkoušku obstojně zvládnete, suché dny postupně přidávejte.

Alkohol laskavě odmítněte

Nemusíte pít vždy, když pijí ostatní. Jste-li na akci naučte se zdvořile odmítnout. Nemusíte se za to cítit provinile, je to vaše rozhodnutí, které ostatní musí respektovat.

Najděte si nový koníček

Co s časem, který jste dříve vyplnili popíjením alkoholu? Najděte si nový koníček a buďte aktivní. Zajděte si na pěkný film, dobré jídlo nebo vyrazte na kolo.

Požádejte rodinu a přátelé o podporu

Řekněte své rodině a přátelům o svém záměru skončit nebo omezit pití alkoholických nápojů. Jejich podpora vám může nesmírně pomoci. Obzvlášť v krizových chvílích.

Tip: vyvarujte se kontaktu s lidmi, kteří vás nabádají k pití

Nevzdávejte to

Většině lidí se nepodaří omezit či přestat s alkoholem hned napoprvé. Návyky se mění pomalu a potřebují čas, dopřejte si ho. Ale zároveň stále mějte na očích svůj cíl.

About the Author

You may also like these