Vsaďte na osvědčený chlór a nebudete zklamaní

Rychlé a jednoduché řešení, jak se postarat o potřebnou hladinu oxidačního činidla v bazénové vodě, v tomto případě chlóru, jsou chlorové tablety. Jejich dávkování je rovněž snadné, stačí vhodit odpovídající počet tablet do vody anebo je nechat rozpouštět v plováku a je to. Nicméně je důležité si uvědomit, že bazénovou vodu je nezbytné ošetřovat komplexně a pouhé chlorové tablety na to samotné nestačí. Nezbytné proto je, abyste je doplnili také přípravky na úpravu pH bazénové vody, a dále přípravky na odstranění zákalu či vyšší hladiny vápníku či hořčíku, které způsobují nepříjemné inkrustace na stěnách nádrže.
koktejl s brčkem.jpg

Pokud jde o úpravu hodnoty pH, tak právě správná hladina pH je nezbytnou podmínkou k tomu, aby zvolené oxidační činidlo mohlo v bazénové vodě vůbec fungovat a zbavilo vás tak všech nežádoucích mikroorganismů.

Nicméně i v případě, že se budete chovat přesně podle toho, co se dočtete ve všech návodech, tak se vám může stát, že hladina pH či oxidačního činidla významně poklesne. To může být dáno celou řadou faktorů, které se v průběhu času mění. K tomu, abyste měli jistotu, že je vše v tom nejlepším pořádku, je tedy nezbytné, abyste si pořídili testery hladiny pH a oxidačního činidla, které používáte a jejich hladiny pravidelně měřili. V případě chlorových tablet tak budete měřit hladinu pH a také hladinu aktivního chlóru obsaženého ve vodě.
zastřešený bazén.jpg

Na první pohled to možná může vypadat jako velká věda a můžete mít pocit, že pečovat o bazén je velice složité, ale nebojte se. Jakmile si všechny náležité úkony dobře zaběháte, tak už je budete vykonávat automaticky a zkušeně poznáte, zda je voda ve vašem bazénu v dobré kondici anebo potřebuje něčím podpořit. Každopádně, velkou odměnou vám bude skvělé koupání v dokonale čisté bazénové nádrži, a to vám jistě veškerou vynaloženou námahu vynahradí.

About the Author

You may also like these