Nezapomínejte se řádně hydratovat při vykonávání sportu!

Horké dny jsou sice skvělé pro den strávený u vody vyplněný nic neděláním. Ale pro nás, nadšené sportovce, kteří si musí udržet svou kondičku to není tak ideální. Všichni zdravotníci vám doporučí, ať při vysokých teplotách nevykonáváte žádné náročné fyzické aktivity. Sport k nim patří také. Zejména pokud jste člověk, co rád využívá venkovních prostor pro vykonávání sportovních aktivit. Když už jste v takové fázi, kdy prostě sportovat musíte za jakýkoliv okolností (musíte si udržet kondičku, cvikový plán, nebo jste profesionální sportovec), máme pro vás pár tipů, jak to provést i v nesnesitelném počasí.

 

cyklista

 

První tip, který vám dáme je, chodit sportovat v ranních nebo večerních hodinách. O víkendech, kdy nejste v práci si běžte zaběhat brzy z rána, kdy sluníčko ještě nedosáhlo své plné síly a vzduch je mírně chladivý. Ve večerních hodinách je to to samé. K tomu můžete večer chodit sportovat v týdnu, kdy jste přes den v práci. Výhledově pak ještě je jedna možnost a to si přivstat a chodit brzy z rána. To se ale nechce každému.

 

běžkyně

 

I když se vám může zdát, že je krásně chladno, v letních nejteplejších dnech se často velice rychle udělá nesnesitelné vedro. Proto myslete na to, abyste s sebou měli dostatečnou hydrataci a mohli se v pravidelných intervalech napít. Ani nemusíte cítit, že máte žízeň, ale i tak se napijte a dodržujte daný pitný režim. Proč je to tak důležité? Při sportu se tělo hodně ohřívá a tím se pak potí. Pocením ze sebe dostáváte velké množství vody, které zase tělo potřebuje ke svému fungování. Takže je třeba toto množství pravidelně doplňovat. Kdybyste na pitný režim zapomněli po čas cvičení, můžete se setkat s bolestmi hlavy, slabostí nebo dokonce kolapsem. Takže to rozhodně nepodceňujte. V teplých dnech to platí dvojnásob, protože tělo musí pracovat o to více, aby se zchladilo.

About the Author

You may also like these